İçeriğe geç

Faaliyetlerimiz

Risale-i Nur Sohbetleri

Derneğimizde her cuma genel katılımlı Risale-i Nur sohbetlerimiz yapılmaktadır. Bu sohbetlerimize birbirinden değerli konuklarımız katılmakta ve iman hakikatlerine dair sohbetler yapılmaktadır.

Sohbetin sonrasında muhabbet ve ikram faslı olmakta, ayrıca çocuklar için de derneğimizin zemin katında etkinlikler yapılmaktadır.


Hanımlar Hizmeti

Hanımlar medresemizde her perşembe hanım hanıma sohbetlerimiz olmaktadır. Ayrıca cuma akşamları ise, beylerin dernek ana binasındaki sohbetlerini canlı yayında izlemek için bir araya gelmekteler.

Ek olarak hanımlar medresemizde cumartesi günleri 14:00 – 16:00 arası ilkokul talebesi olan kız çocuklarımızla etkinlik düzenlenmektedir.

Hanımlar Hizmeti

Ev Sohbetleri

Çekmeköy, Sancaktepe ve Ümraniye’nin bazı mahallelerinde evlerde sıralı okuma ve mütala şeklinde ev sohbetlerimiz yapılmaktadır.

Salı günleri Meclis Mahallesi ve Yenidoğan’da, perşembe günleri Madenler Mahallesi’nde ev derslerimiz olmaktadır.

Ev sohbetlerimizde evini derslere açmak isteyenlerin evlerinde sırayla dersler dönmektedir. İkram olarak da sadece çay ikram edilmektedir. Sizler de evinizi bu marifetullah sohbetlerine dahil edebilirsiniz.


Talebe Sohbet ve Etkinlikleri

Cumartesi günleri 14:00 – 16:00 arası erkek ilkokul talebeleri için dernek merkezimizde, kız çocukları için de aynı saatte hanım medresemizde birlikte cemaatle namaz, sohbet, oyun ve çizgi film izleme etkinlik yapılmaktadır.

Ayrıca çarşamba akşamları 20:00 – 21:30 arası da lise ve ortaokul öğrencileri için dernek merkezimizde muhabbet programı yapılmaktadır.

Cuma akşamları 19:30 – 20:30 arasında da genel katılımlı yine kız çocuklamız için online sohbet yapılmaktadır.Faaliyetlerimizden haberdar olmak ve yeni etkinliklerimize katılmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz…

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.